Servis, opravy a služby
Všechny stroje námi prodávané mají proveden předprodejní servis. Tzn.jsou skompletované, naplněné provozními náplněmi, seřízené na záběh a připravené ihned k používání.
V ceně stroje je předvedení, zaškolení obsluhy a doprava v okolí Šumperka a Mohelnice.

Provádíme kompletní servis - generální opravy, čištění ultrazvukem, svařování kovů a plastů, broušení a vyvažování, kontrolu provozní bezpečnosti dle ČSN a EN.
V současné době opravujeme pouze stroje u nás zakoupené.

Z důvodu velkého množství zakázek doporučujeme provádět plánované údržby a revize strojů v zimním období. Pokud je stroj funkční a potřebujete provést údržbu, nebo revizi v sezonně, je vhodné domluvit si termín opravy, aby stroj zbytečně neotálel.


Ceník oprav 2022
Broušení řetězu 150,-
nad 3mm, zatuhlý řetěz, vyjetý olej apod. + 30,-
Seřízení karburátoru 180,-
Hodinová sazba u nás zakoupených strojů 1.200,-
Účtuje se započatá 1/4 hodina *. Ceny jsou včetně dph.


Následuje výpočet pro ty co se nevyznají v ekonomice, nebo mají pocit, že hodinová sazba je příliš vysoká.

Tabulka je asi 5 let stará, od letošního roku konečně mizí absurdní pojem "superhrubá mzda". Tento pojem byl zaveden proto, aby lidé (kteří informace jen přijímají a neověřují) věřili, že daň je 15%. Ve skutečnosti je to mnohem více, protože superhrubá mzda je hrubá mzda + odvody zaměstnavatele na sociálním a zdravotním pojištění. Tzn, že jsme doposud platili daň nejen ze zisku, ale ještě z částky, kterou jsme již odvedli a ta byla znovu přičtena k hrubé mzdě - celkem více jak 20%!
15% daň z 1000,- je 150,-
15% z 1000,-ze superhrubé bylo 201,- (1000,- + SP 250,- + ZP 90,-)x15%
Příklad fakturace opravy za 1.000,-kč
Odvod DPH 21% 174,-
  zaměstnavatel zaměstnanec
Daň z příjmu (ze superhrubé mzdy!)     15% 166,-
Sociální pojištění 25% 207,- 6,5% 54,-
Zdravotní pojištění 9% 74,- 4,5% 37,-
Celkem 281,- 257,-
Celkem odvody 538,-
Celkem odvody+DPH 712,-
Zisk pro zaměstnavatele 0,-
Čistý zisk pro zaměstnance z původních 1.000,-kč 288,-
Zkusme přidat nulu - 10.000,-kč 2.880,-
Zkusme přidat dvě nuly - 100.000,-kč 28.800,-
na milion se raději koukat nebudem  
Výpočet neobsahuje slevy na poplatníka a děti, ale ani odměnu zaměstnavateli, rezervu na 13 svátků, 20 dní dovolené, nemocenskou, režijní náklady na provoz, atd...)
Ano, více jak 70% je odvedeno státu a Systému!
Máte-li tedy pocit, že je servis drahý, neobracejte se na nás, ale tam, kde mizí většina Vašich peněz.
Průměrně zdatný poctivý mechanik v naši branži dokáže vyúčtovat 3-4 hodiny denně. Zbytek jsou různé režijní úkony a tzv. drbačky.
Jedna rada na závěr: při výběru servisu v kterékoliv branži Vám hodinová sazba neřekne vůbec nic o celkové ceně opravy. Někteří kolegové servisáci účtují dokonce 250,-za hodinu, ale jeden zaměstnanec za jeden pracovní den dokáže vyúčtovat i více jak 20 hodin. Případně opravy prodávají bez dokladů a tím mohou držet nízkou hodinovou sazbu, protože neodvádí oněch cca 70%. Tyto praktiky u nás neprovozujeme.
Martin Černý-majitel

* Proč započatá 1/4 hodina? Jde o čas technika při příjmu a výdeje opravy. Dále režijní náklady na technické vybavení, abychom Vaši zakázku vůbec mohli přijmout (PC,tiskárna, papír...), elektrika, vytápění, vybavení servisu atd. To jsou všechno režijní náklady, které musí každý servis proúčtovat v opravách. Nejsme zemědělci a nedostáváme na toto vybavení dotace. Dále bychom mohli zmínit cca 10.000,-kč ročně různá školení, revize, likvidace nebezpečných odpadů z Vašich strojů, pravidelně několik tisíc za ověření různých měřidel, certifikátů a průkazů, ...
Jistě by se našlo ještě více, ale nechci zde šokovat veřejnost množstvím poplatků, platíme je všichni a všude, chci jen poukázat, že je něco špatně, ale není to na naší straně a na Vaší také ne.
Kde jsou ty časy, kdy se odváděla desátka? Blížíme se době, kdy nám desátka bude zůstávat?!
Když už odvádíme tyto nehorázné peníze, proč nejezdíme po dokonalých silnicích, proč nemáme dokonalý systém, kde se slušný člověk nemusí bát o bezpečnost a o uživení rodiny. Proč jsou zloději hájení a nesmí se ani zveřejnit jejich jméno? A další otázky máte jistě také...

ZAHRADNÍ A LESNÍ TECHNIKA ŠUMPERK
JESENICKÁ 6/A, ŠUMPERK
vedle vlakového nádraží
mail: pily-sekacky@seznam.cz
www.pily-sekacky.cz
tel.583 22 47 36